Rusça dil kursları

RUSÇA DİL KURSLARI MERSİN

RUSÇA DİL KURSLARIMIZ HER SEVİYEDE ÖZEL VE GRUP DERSLERİ

Rusça kursumuz birebir özel eğitimlerden oluşmaktadır. Dil eğitiminde yılların verdiği tecrübemiz ve alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizlere özel sınıflarda hizmet sunmaktayız. Kursumuzda Temel Seviyeden , Üst Seviyeye Kadar  seçenekli programlarımız olmakla birlikte tüm programlarımızdaki eğitimler, anadili Rusça olan ve alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir.

Ana dili Rusça olan eğitmenlerimizden Rusça öğrenmek ve kurslarımızla ilgili detaylı bilgi almak için Dil Merkezimiz den bilgi alabilirsiniz.

Rusça derslerimiz 3 Seviye (A, B, C) 6 kurdan oluşmaktadır.

(* Uluslararası geçerli olan TORFL sertifikası hazırlık programı ve TORFL sınavı yapılmaktadır)

Genel Amaçlı Kurslar 

A1– Başlangıç Seviyesi

A2– Temel Seviye

B1– Orta Seviye

B2– Üst Orta seviye

C1– İleri Seviye

C2– Yetkin Dil Kullanımı

 

Özel Amaçlı Kurslar : YDS – TORFL 

Bir kur 40 akademik saattir (Düzeyin tamamlanması esas olduğu için kur süresinde birer haftalık uzamalar olabilir)

TORFL – yabancı dil olarak Rusça öğrenenlere yapılan bir sınav (Test of Russian as a Foreign Language, ТРКИ). Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’nin (Common European Framework of Reference for Languages) bir parçası olarak geliştirilmiş ve Rusya Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın denetiminde yapılıyor.

TORFL sınavı 6 farklı seviyede yapılıyor.

Her kurun sonunda bir üst kura geçebilmek için sertifika sınavı yapılmaktadır. Sınav gramer, okuma-anlama, dinleme-anlama, karşılıklı konuşma, sözlü ve yazılı anlatım olarak düzenlenmektedir.


Özel Ders Hizmeti  

Mat-Dil Merkezi, yabancı dil öğrenmek isteyen ama kurslara katılma olanağı bulamayan kişiler ya da kurumlar için özel ders hizmeti sunmaktadır. Özel dersler tek kişilik olabileceği gibi, grup olarak da düzenlenmektedir. Özel ders hizmeti kurumsal talepler doğrultusunda ofislerde de verilebilmektedir.

 Ana ders materyali olarak Дорога в Россию - Doroga V Rossiyu kullanılacaktır.


Günümüz dünyasında, yabancı dil öğrenimi tartışılmaz bir gerçektir. İş ortamında bir adım daha önde olabilmek için günümüz şartlarında tek bir dil bilmek artık yeterli olmamaktadır. Bu noktada geniş bir coğrafyada kullanılan en önemli Slav dillerinden biri olan Rusça konuşan kişi sayısı düşünüldüğünde, dünya çapında İngilizce, Çince ve İspanyolcadan sonra en çok konuşulan 4. dil durumundadır.
 
Ülkemiz için de önemli bir dil haline gelen Rusça son yıllarda inşaat sektöründe çalışanlar, Rusya ile karşılıklı ticari ilişkilerde bulunan firma çalışanları, Rusça kaynak taraması yapmak ve makale okumak isteyen akademisyenler, iş adamları, turizm sektörü çalışanları, Uluslararası ilişkiler ve Dış Ticaret bölümlerinde okuyan ve bu alanda kariyer yapmak isteyen kişiler için yükselen bir değer olmaya başlamıştır.
 
Rusça kurslarına başvuran öğrencilerimizin en çok endişe duydukları konu alfabedir. Fakat alfabeyi ve kelimeleri vurgu kurallarına uyarak okumak yalnızca 1 haftalık ders süresini aşmamaktadır. Belirli bir disiplinle tekrar yapıldığı takdirde Rusça sanıldığı kadar zor bir dil değildir. Avrasya’nın hâkim dili olan Rusça sayesinde birçok kültürle tanışabilir, dünyada önemli bir yeri olan Rus edebi eserlerini orijinalinden okuma şansı bulabilirsiniz.


Eğitim   

Hafta içi ve hafta sonu grubu şeklinde ikiye ayrılan kurslar, aylık 36 saatlik (haftada 9 saat) ya da 32 saat (haftada 8 saat)  olmak üzere düzenlenmektedir. Rusça kursları 6 Temel (A1 ), 3 Orta (A2)  ve 4 Yüksek (B1-B2) olmak üzere Avrupa Dil Portfolyosu ölçütlerine uygun 13 kurdan oluşmaktadır. Temel ve orta kurların sonunda sertifika, yüksek kurların sonunda Yüz yüze ve çevrimiçi olarak gerçekleştirilen tüm dersler, görsel her türlü ders gereçleriyle 5-12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Online gerçekleştirilen tüm dersler, interaktif olarak uzaktan eğitime uygun müfredatla yapılmaktadır. Kurumlarla isteğe bağlı olarak özel alanlara yönelik eğitim dersleri geliştirilmektedir. Kurumların amaçları doğrultusunda müfredatlar, ders saat ve süreleri düzenlenmektedir.

YURTDIŞI VİZE DANIŞMANLIĞI İÇİN VİZE DEPARTMAN SORUMLUSU TUĞBA DURUR HANIM'DAN RANDEVU ALINIZ. AİLE BİRLEŞİMİN'DEN ALMANYA'YA GİDECEK ÖĞRENCİLERİMİZE VİZE DANIŞMANLIK HİZMETİ ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMEKTEDİR.